Yeni Demokrat Gençlik dergisi “HAYIR” kapağı ile çıktı

ydg 9Merhaba

OHAL’in 3. kez uzatılarak, hukuksuzca devreye sokulan KHK’ler ile ezilen kesimlerin, işçilerin ve köylülerin baskı altında tutulmaya çalışıldığı, faşizmin her geçen gün arttığı bir dönemden geçiyoruz.

Bu süreçte ülkenin tüm bölgelerinde siyasi soykırım tutuklama ve eylem yasakları devam ederken; T. Kürdistanı’nda ise insanlar evlerinde, sokaklarında katledilmeye devam ediyor. Son sayımızın çıkmasından bu yana ülke gündemi sürekli ve hızlı bir şekilde değişti. HDP’li milletvekilleri alıkonulurken, DBP’li belediyelere ise halkın iradesi gasp edilerek kayyım atandı. Başkanlık rejimi hayalleri ise hızlı bir şekilde devreye sokuldu. Faşizm tüm gücüyle saldıra dursun; devrimci, demokrat kesim ise bulunduğu her alanda direnmeye devam ediyor. Demokratik Suriye Güçleri Rakka’yı özgürleştirmek için Fırat’ın Gazabı adıyla operasyon başlattı.

ydg 9

 

Operasyonun başlamasıyla birçok köy ve mezra özgürleşti.

Türkiye’de ise faşist Türk ordusunun “terörle mücadele” adı altında başlattığı operasyonlarda devrimiler ve yurtseverler dağlardan ve şehirlerden direnişi yükseltmeye devam ediyor.

Ocak-Şubat sayımızda; 11. Konferansımız ışığında önümüzdeki süreçte YDG’nin yöneliminin anlatıldığı yazılar halk gençliğiyle buluşmayı bekliyor.

Ayrıca artan faşizm ve başkanlık hayalleriyle gidilen referanduma karşı, gençliğin birleşik mücadelesiyle örülen Gençlik Var kampanyasından bahsettiğimiz yazılar yer alıyor.

Film tanıtımları, deneyim, hikâye ve şiirlerle örülen kültür-sanat sayfalarımız da okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Faşizmin döktüğü kanda boğulacağı bilinci ve biz devrim, demokrat, yurtsever gençliğin gücünün farkındalığıyla özgür ve güneşli günler görmek üzere.

Umutla ve Dirençle

Dergimize bu adreslerden temin edebilirsiniz:

Merkez İstanbul: İskenderpaşa Mahallesi Horhor Caddesi No: 70/1 D:4 Fatih Tel: 0 212 531 83 06

Kartal: Yukarı Mh. Belediye Cd. Yeğenoğlu İş Merkezi. No: 2 Daire: 13 Tel: 0216 652 21 41

Ankara: Mithatpaşa Cd. Ataç 1 Sokak 13/04

İzmir: Konak Mh. Faik Muhittin Adam Cad. Nafiz Tınaz Çarşısı No. 28 Kat:1/102 Konak  Tel:  0232 484 72 83

Bursa: Atatürk Cd. C Koruyucu  İşhanı Kat: 5 No 262 Osmangazi 0224 225 15 05

Mersin: Bahçe Mah. 4604 sok No: 2/2 Akdeniz

Erzingan: Ordu Cd. Ordu İşhanı. Kat:3 No: 318 Tel: 0446 223 45 82

Dersim: Moğultay Mh. Sanat Sk. Hüseyin Güngör İşhanı Kat: 1 No2 MerkezYDG son sayılar-Arşiv

ydg 10 

Gezi okul